Načítám Akce

Dvojité holotropní dýchání a tekuté tělo

24 srpna | 18:00 - 29 srpna | 21:00
14700Kč
  • akce již proběhla.

6 Day Intensive: Dvojité holotropné dýchanie a kranio-sakrálna sebastarostlivosť
Magdaléna Šimečková a Martin Ďuriš

Dvojité dýchání a kraniosakrální čchi-kung, tekuté tělo.
Setkání v malé skupině max 12 osob

Počas tohto workshopu zameriame našu pozornosť na témy týkajúce sa sebastarostlivosti. Či už sme terapeutom, klientom, alebo len človekom ako takým, sebastarostlivosť je pri dnešných výzvach na planéte naša životná poistka. Bez tohoto uvedomenia, je naše zdravie vystavené intenzívnym a chaotickým silám, ktoré naša kultúra časom vyvinula. Jednou z hlavných misií práce s Tekutým Telom je priniesť viac povedomia ohľadom sebastarostlivosti cez prax, ktorá zahŕňa hlbokú pozornosť voči našim vlastným fyzickým pocitom. Cítenie tela, veľmi základná skúsenosť nášho života na Zemi, bude pre nás znamenať priamu senzorickú informáciu bez kognitívnych a emocionálnych filtrov.
Tým, že sme viac pozorný k našim pocitom, stávame sa viac vedomým ohľadom našich vlastných potrieb, a určitým spôsobom vytvárame protipól kultúrnej dohode o tom, že naše zdravie je v rukách názorov prichádzajúcich z vonku.
Jedným z našich mnohých sociálnych konštruktov je to, že odovzdávame našu vnútornú silu preč, a nechávame sa kŕmiť vonkajšou “expertízou”. Nesnažíme sa vôbec povedať to, že nepotrebujeme lekárov alebo špecialistov, ale skôr chceme zdôrazniť to, že my sami sa vieme o seba veľmi dobre postarať a udržať si tak naše zdravie, rovnováhu a kreativitu.
V kranio-sakrálnej indiviuálnej praxi používame rôzne špecifické druhy dychu, zvukov, pohybových sekvencií a vizualizácií, k prebudeniu toho, čo môžeme nazvať tekutý systém – prítomnosť 70 % vody prúdiacej našim telom (tkanivá, krv, lymfa, mozgomiešna tekutina,..). Vzývame inteligenciu prírody ako rezonujúce pole, ktoré nás nielen spája so Zemou, ale aj so všetkými živočíchmi, rôznorodými životnými druhmi na našej planéte, ale aj za hranicou nami bežne poznaného vesmíru.
Tekutý systém hrá dôležitú rolu v regenerácii a oživovaní nášho tela. Tým, že v sebe vedomo a s láskavosťou podporíme pohyb tekutín, naše telo dostane viac možností ku komplexnej hydratácii, a vyživujúcej ,viac esenciálnej, aktivite tekutín.

Starnutie je veľmi blízke dehydratácii. Pohyb a zvuk (alebo vibrácia) sú dve veľmi mocné média k podpore aktivity organizmu. Kombinované s dotykom, vizualizáciou a hlbšou pozornosťou, tvoria základňu praxe Tekutého Tela.

Počas tohto workshopu, preskúmame, zažijeme a ztelesníme tieto koncepty v kombinácii s princípmi, ktoré sa používajú v kranio-sakrálnej praxi. Špeciálne sa pozrieme na to, ako sa stiahnuté a zamrznuté tkanivá dokážu “roztopiť” pomocou dotyku, zvuku, dychu a prebudením aktivity tekutín v tele.

Místo konání: Hájovna Bohuslavice u Hlučína
Kdy: Pondělí 24.8 – sobota 29.8.

Plná penze, přespání ve společných prostorech.
Tuto akci pořádáme za dobrovolný příspěvěk

 

Přihlášení tel: 736187368

Detaily
Začátek: 24 srpna | 18:00
Konec: 29 srpna | 21:00
Cena: 14700Kč
Místo konání
Adresa: Závada 71, 747 19 Závada Česká republika
+ Google Mapa
Pořadatel
Telefon: +420 736 187 368
Email: