Načítám Akce

Triskel – HD Ústí nad Labem

28. září 2019 | 09:00 - 21:00
2500Kč
  • akce již proběhla.

Celodenní skupinový workshop Holotropního dýchání.

Prohloubeným dýcháním a evokativní hudbou navodíme mimořádný stav vědomí a uvolníme emoční a bioenergetické bloky. Tím kontaktujeme svou vnitřní léčivou inteligenci. Spojíme se s naším podvědomím a můžeme projít naší biografií až do perinatální a dále do archetypální či transpersonální oblasti zážitků. V těchto vrstvách podvědomí mívá své kořeny mnoho psychosomatických onemocnění. Energetická ložiska jsou během dýchání vynášena na povrch a uvolňována díky spontánnímu vyjádření. To může být podpořeno cílenou prací s tělem. Pracuje se ve dvojicích, takže jeden dýchá a jeden je přísedící (sitter) a stará se o dýchajícího. Jeden proces bude před obědem a druhý po obědě, kdy se role ve dvojici obrátí. Po procesech následuje tvorba mandal či koláží, kruh sdílení a integrační práce.

Provází zkušení facilitátoři, žáci Stanislava Grofa z programu Grof Transpersonal Training, Pavel ševčík a Martina Lupačová Švarcová

Místo: Ústí nad Labem, Winstona Churchilla 10
Termín: Sobota 28. září 2019, od 9:00 do 21:00
Cena: 2.500,-Kč při včasné registraci do 14.9.2019 (pozdější registrace 2.900,-Kč)
Kontakt: Mgr. Pavel Ševčík, 603427545, mail: pavel.sevcik@holotropniterapie.cz

Registrujte se prosím zde https://holotropniterapie.cz/udalosti/holotropni-dychani-v-teplicich/

Pro koho je Holotropní dýchání určeno?

Holotropní dýchání vyhledávají nejčastěji lidé s následujícími zájmy:

  • lépe porozumět sami sobě a prohloubit proces sebepoznání
  • potřeba změny ve svém životě, pocit stagnace nebo konfrontace s pocity, emocemi a zážitky, které je obtížné přijmout, pochopit nebo změnit
  • hluboká, transformativní práce v bezpečném prostředí
  • psychonauté a průzkumníci změněných stavů vědomí a jejich léčivého potenciálu
  • podpora pro terapeutický proces

O metodě Holotropního dýchání

Holotropní dýchání vyvinuli Stanislav a Christina Grofovi, jako moderní přístup k psychoterapii. Seminářem budou provázet jejich žáci. Zažijeme cestu do svého nitra, za hranice běžného vnímání, za hranice prostoru a času, a kontaktujeme naši vnitřní léčivou moudrost.

Základní premisou holotropního dýchání je důvěra ve vnitřní léčivý potenciál v každém z nás. Nikdo není lepším odborníkem na náš proces než my samotní.

Za použití zrychleného dýchání a evokativní hudby navodíme mimořádný stav vědomí a uvolníme emoční a bioenergetické bloky. Tím kontaktujeme svou vnitřní léčivou inteligenci. Díky tomuto postupu se spojíme s naším podvědomím a můžeme projít  naší biografickou historií až do perinatální oblasti a dále do archetypální či transpersonální oblasti zážitků. V těchto vrstvách podvědomí mívá své kořeny mnoho psychosomatických onemocnění. Energetická ložiska jsou během dýchání vynášena na povrch a uvolňována díky spontánnímu vyjádření. To může být podpořeno cílenou prací s tělem.

Dech a dechové techniky byly užívány k navození mimořádných stavů vědomí od pradávna a napříč kulturami. Zrychlený a prohloubený dech mění alkalitu krve a látek ovlivňujících mozek. Na rozdíl od tradičních dechových technik, které využívá například jógová praxe, v holotropním dýchání neexistuje přesně předepsaný způsob, jak dýchat. Prohloubení a zintenzivnění dechu je zprvu prováděno vědomě a napomáhá mu hudební set sestavený speciálně za tímto účelem.

Co s sebou

– šátek nebo klapky na oči
– plastovou láhev na vodu
– léky v případě medikace (např. astma, krevní tlak)
– pokud chcete svůj oblíbený polštářek pod hlavu a přikrývku (jinak je erár)
– chcete-li, vezměte si s sebou svou oblíbenou věc, symbol, který pro Vás ve Vašem životě něco znamená

Strava

Každý něco přinese na společný stůl a vzájemně se pohostíme. Případně lze využít pohostinosti čajovny v přízemí pod námi a objednat si anpříklad kuskus, wrap apod. Před dýcháním je strava lehká nebo žádná, důležité je se dobře najíst po dýchání.

Detaily
Datum: 28. září 2019
Čas: 09:00 - 21:00
Cena: 2500Kč
KategorieWorkshopy
Místo konání
Název: Klub Triskel
Adresa: Winstona Churchila 10
Ústí nad Labem, Česká republika

+ Google Mapa
Telefon: 603427545
Pořadatel
Jméno: Pavel Ševčík
Telefon: +420 603 427 545
Email: